anasayfafacebooktwitter
destekhatti
PAMUKKALE'DE 2018 PROJELER YILI OLDU 28.12.2018

Pamukkale Belediye Ba┼čkan─▒ Hüseyin Gürlesin,  geride kalan 2018 y─▒l─▒n─▒n de─čerlendirmesini yapt─▒. “2018 y─▒l─▒ gelece─če yat─▒r─▒m yapt─▒─č─▒m─▒z─▒n ispat─▒ niteli─činde geçen bir y─▒l” oldu diyen Ba┼čkan Gürlesin, “Göreve geldi─čimiz 2014 y─▒l─▒ndan bu yana birçok vizyon projemizi hayata geçirdik. 2018 y─▒l─▒ sadece ilçemizin de─čil bölgemizin gelece─čine yat─▒r─▒m yapt─▒─č─▒m─▒z, projelerimizi hizmete ald─▒─č─▒m─▒z bir y─▒l oldu” dedi. 

Büyük┼čehir Kanunu kapsam─▒nda yeni kurulan belediyelerden biri olan Pamukkale Belediyesi’nin kurucu belediye ba┼čkan─▒ olan Hüseyin Gürlesin, ‘Pamukkale’de ya┼čamak ayr─▒cal─▒kt─▒r’ slogan─▒ndan yola ç─▒karak gerçekle┼čtirdi─či tüm çal─▒┼čmalar─▒yla Pamukkale’de ya┼čaman─▒n ayr─▒cal─▒─č─▒n─▒ vizyon projeleriyle 2018 y─▒l─▒nda da ispatlamaya devam etti. Pamukkale Belediyesi, sadece rutin belediyecilik hizmetleriyle de─čil, e─čitimden, sa─čl─▒─ča, güvenlikten, kültüre, spordan, sosyal belediyecili─če kadar her alanda yapt─▒─č─▒ çal─▒┼čmalarla ad─▒ndan ba┼čar─▒yla söz ettiren bir belediye oldu. 2018 y─▒l─▒ Adrese Dayal─▒ Nüfus Kay─▒t sistemi verilerine göre 343 bin 290 ki┼činin ya┼čad─▒─č─▒ Pamukkale ilçesinde, 68 mahallenin tamam─▒na en iyi ve en kaliteli hizmeti ivedilikle halka götüren Pamukkale Belediyesi, vizyon projeleriyle de ilçe belediyeler aras─▒nda öncülük etmeye önceki y─▒llarda oldu─ču gibi 2018 y─▒l─▒nda da devam etti. 

PAMUKKALE BELED─░YES─░ 2018’DE “4 YILDA YA┼×AMIN 4 B─░R YANINDA”YDI

Pamukkale Belediye Ba┼čkan─▒ Hüseyin Gürlesin, 2018 y─▒l─▒n─▒n ilk günlerindeki aç─▒klamas─▒nda “2018 y─▒l─▒ vizyon projelerimizin hayata geçirilerek halk─▒m─▒z─▒n kullan─▒m─▒na sunulaca─č─▒ bir y─▒l olacak” demi┼čti. 2018 y─▒l─▒ Pamukkale Belediyesi için gelece─če yat─▒r─▒m niteli─čindeki vizyon projelerin birer birer hizmete al─▒nd─▒─č─▒ bir y─▒l oldu. Ba┼čkan Gürlesin, dev projelerin yap─▒m─▒n─▒ planlanandan daha k─▒sa sürede bitirip halk─▒n hizmetine sundu ve Pamukkaleli vatanda┼člar─▒n gönüllerine dokunmay─▒ ba┼čard─▒. Göreve geldi─či ilk günden bu yana oldu─ču gibi 2018’de de halk─▒n içinde, halkla bütünle┼čerek, vatanda┼č memnuniyetini ön planda tutarak, insan odakl─▒, do─ča dostu örnek projelere imza atan Pamukkale Belediye Ba┼čkan─▒ Hüseyin Gürlesin, “─░lk günden itibaren tek hedefimiz daha güzel bir Pamukkale idi. Her zaman daha da güzel, daha da ya┼čanabilir, daha da mutlu, huzurlu vatanda┼č, daha da örnek bir Pamukkale için çal─▒┼čt─▒k. Biz halk─▒m─▒z─▒n bizlere güvenerek verdi─či görevin 4.y─▒l─▒nda ya┼čam─▒n dört bir yan─▒nda idik. Bundan sonra da hedefimiz ayn─▒” dedi. 

DEV SA─×LIK PROJELER─░ H─░ZMET VERMEYE BA┼×LADI

Pamukkale Belediyesi’nce planlanan süreden 3 ay önce tamamlanarak hizmete al─▒nan 21 milyon liral─▒k dev yat─▒r─▒m Pamukkale Belediyesi Semt Poliklini─či ile 1.5 milyon liraya tamamlanan Cumhuriyet 112 Acil ve ASM’nin aç─▒l─▒┼č─▒ 2018’in Haziran ay─▒nda gerçekle┼čtirildi. Yine Karahay─▒t Mahallesi’nde 1.2 milyon liral─▒k bütçeyle yap─▒m─▒ tamamlanan Karahay─▒t 112 Acil Sa─čl─▒k ─░stasyonu ve Turizm Sa─čl─▒k Merkezi 24 saat hizmet vermeye 2018 y─▒l─▒nda ba┼člad─▒. Pamukkale Belediyesi’nin ilklerin belediyesi oldu─čunu belirten Pamukkale Belediye Ba┼čkan─▒ Hüseyin Gürlesin, “Türkiye’de geni┼č kapsaml─▒ olarak bir sa─čl─▒k tesisinin yap─▒m i┼či, ilk defa bir ilçe belediyesi taraf─▒ndan gerçekle┼čti. Biz böyle önemli bir ilke imza atman─▒n gururunu ya┼č─▒yoruz. ┼×u anda Pamukkale Belediyesi Semt Poliklini─či’ndeki 20 poliklinikte bir günde 2 bin ki┼či hizmet al─▒yor. Biz bu projemizi planlanan süreden 3 ay önce bitirdik. Bu da Pamukkale Belediyesi’nin yapm─▒┼č oldu─ču i┼člerin hepsinin disiplinli, planl─▒ programl─▒ yap─▒ld─▒─č─▒n─▒n bir ispat─▒d─▒r” dedi. Yine y─▒l─▒n son çeyre─činde bir ilke daha imza atan Pamukkale Belediyesi’nce, Çaml─▒k Forum al─▒┼čveri┼č merkezi önüne sabit Pamukkale Belediyesi Kan Alma Birimi kurulmas─▒ yönünde çal─▒┼čmalar ba┼člat─▒ld─▒. Türkiye’de ilk defa sabit, ┼čeffaf olarak kurulacak olan Pamukkale Belediyesi Kan alma Birimi’nin 2019’un ilk aylar─▒nda hizmete ba┼člamas─▒ planlan─▒yor. 

2018’DE V─░ZYON PROJELERE YEN─░LER─░ EKLEND─░

Pamukkale Belediye Ba┼čkan─▒ Hüseyin Gürlesin dört y─▒lda ya┼čam─▒n dört bir yan─▒na dokundu. ─░lçe merkezi ile k─▒rsal bölgeleri ayn─▒ güzelli─če kavu┼čturmak ad─▒na, 85 Milyon lira bütçe ile Delikta┼č, ─░ncilip─▒nar, Fatih ve Cumhuriyet Mahallelerinde 2017 y─▒l─▒n─▒n Kas─▒m ay─▒nda ba┼člat─▒lan üstyap─▒ ata─č─▒n─▒ tamamlad─▒. Bunlar─▒n d─▒┼č─▒nda, tüm Denizlilerin ula┼č─▒m a─č─▒ noktas─▒nda önemli olan cadde ve sokaklarda 10 gün ila 20 gün aras─▒nda de─či┼čen k─▒sa sürelerde, vatanda┼č ma─čduriyetini en aza indirgeyerek, üstyap─▒ çal─▒┼čmalar─▒n─▒ da tamamlad─▒. Bursa Caddesi, Barbaros Caddesi, Necdet Adal─▒ Sokak, Gençlik Merkezi’nin arkas─▒nda bulunan sokaklar, K─▒n─▒kl─▒ Mahallesi 6010 sokak ve Mimarlar Sokak, Tokat Caddesi, Ali Ta┼čöz Caddesi, Eyüp Kepenek Caddesi, ┼×ehir Dr. Munise Özcan Caddesi bu caddelerin en önemlileri oldu.  Pamukkale Belediye Ba┼čkan─▒ Hüseyin Gürlesin, y─▒l─▒n ilk ay─▒nda temelini att─▒klar─▒ dev iki proje ile yine ad─▒ndan övgüyle söz ettirmeye devam etti. Ba─čba┼č─▒ Mahallesi’nde 55 milyon lira yat─▒r─▒mla Pamukkale Kültür Sanat ve Ya┼čam Merkezi ile Aktepe Mahallesi’nde 17 Milyon TL’lik Aktepe Kültür Merkezi’nde çal─▒┼čmalarda sona gelindi. K─▒rsal bölgelerden biri olan Gözler Mahallesi’nde 43 y─▒ll─▒k sorun olan arazi yollar─▒ soruna çözüm bularak da vatanda┼č─▒n takdirini toplad─▒. 

PAMUKKALE DAHA DA GÜZEL OLDU

Mahallelerin öncelikli ihtiyaçlar─▒n─▒ göz önüne alarak çal─▒┼čmalar─▒n─▒ yürüten Ba┼čkan Gürlesin, 2018 y─▒l─▒nda Gökp─▒nar-Tekke Kapal─▒ Pazaryeri’nin k─▒sa sürede tamamlay─▒p hizmete açt─▒. Cumhuriyet ve Delikta┼č Mahallelerinde de aç─▒k Pazar yeri kurarak mahalle halk─▒n─▒n taleplerini yerine getirdi. P─▒narkent Mahallesi’nde yap─▒m─▒ tamamlanan P─▒narkent K─▒r Dü─čün Salonu ilçe halk─▒n─▒n özel günlerine güzel bir alternatif olu┼čturdu. Yine y─▒l─▒n çeyre─činde yap─▒m─▒na ba┼članan Ak─▒ll─▒ Bisiklet Uygulamas─▒ projesinde, istasyonlar─▒n yap─▒m─▒ tamamland─▒. En k─▒sa sürede uygulaman─▒n stard─▒ verilecek. Pamukkale Belediyesi’nin ilçeye yak─▒┼č─▒r modern Belediye Meclis Salonu hizmete al─▒nd─▒. 

ÇEVRE ÖN PLANDA TUTULUYOR

Projelerinde do─čan─▒n korunmas─▒ ön planda tutan Pamukkale Belediyesi taraf─▒ndan, 2018 y─▒l─▒nda ─░lçe genelinde 100’ü a┼čk─▒n yer alt─▒ çöp konteynerinin montaj─▒ yap─▒ld─▒. Çevreye ve su kaynaklar─▒na büyük zarar veren bitkisel at─▒k ya─člar─▒n toplan─▒p geri dönü┼čümü noktas─▒nda, 2014 y─▒l─▒ndan bu yana 41 bin 673 litre at─▒k ya─č toplanan proje ile 41 milyar 673 milyon litre su kirlenmekten kurtar─▒ld─▒. Halk aras─▒nda ‘Pamukkale’de Mahalleler Yar─▒┼č─▒yor’ yar─▒┼čmas─▒yla da at─▒k elektronik e┼čyalar ile at─▒k lambalar─▒n çöp olmad─▒─č─▒ bilincini olu┼čturmak amac─▒yla yar─▒┼čma ba┼člat─▒ld─▒. Yar─▒┼čma ┼×ubat 2019’da sona erecek. 2018’de Pamukkale Belediyesi’nce sokak hayvanlar─▒ unutulmad─▒ ve ilçe s─▒n─▒rlar─▒ içindeki parklarda olu┼čturulan ku┼č evlerine ek olarak kedi evleri olu┼čturuldu. 3 litre at─▒k ya─ča kar┼č─▒l─▒k 100 gr kedi veya köpek mamas─▒ ücretsiz verilece─činin duyurulmas─▒ da vatanda┼člarca be─čeniyle kar┼č─▒land─▒. 

2018’─░N MEGA PROJES─░ SEY─░R TEPES─░

Ba┼čkan Gürlesin’in 2018 y─▒l─▒ndaki en önemli vizyon projelerinden birisi de Türkiye’nin En Büyük Tematik Kent Orman─▒ özelli─čine sahip Seyir Tepesi Projesi oldu. Proje çal─▒┼čmalar─▒na 3 y─▒l önce ba┼članan ve Orman ve Su ─░┼čleri Bakanl─▒─č─▒ onayl─▒, K─▒n─▒kl─▒ Mahallesi s─▒n─▒rlar─▒ içinde yer alan 405 bin metrekarelik alanda olu┼čturulacak olan ve ┼×elale Park, El Sanatlar─▒ ve K─▒r Lokantas─▒; Gençlik Vadisi ve Horoz Köy; Sonsuz Bahçe; Renkli Orman ve Kültür Evleri bölümlerinden olu┼čacak olan  Seyir Tepesi, Türkiye’nin en büyük tematik kent orman─▒ olarak Denizlilerin ve yerli yabanc─▒ turistlerin u─črak yeri olacak. At─▒l ve çal─▒l─▒klardan olu┼čan alan temizlenerek çal─▒┼čmalar─▒ devam eden proje alan─▒na, Akasya, Ç─▒nar, Sedir, Ladin, Çam ve Selvi gibi bölge ile uyum sa─člayacak a─čaç türlerinden etaplar halince binlerce fidan dikildi. On binlerce a─čaç, bitki ve çiçek türü ile bölgenin ye┼čil bir vadi olarak halk─▒n hizmetine sunulmas─▒ hedefleniyor.

 “PAMUKKALE”N─░N MARKA ┼×EH─░R HAL─░NE GELMES─░ ADINA ÖNEML─░ ADIMLAR ATILDI

Pamukkale isminin tüm dünyaya duyurulmas─▒ ad─▒na ciddi çal─▒┼čmalara imza atan Pamukkale Belediyesi, Türkiye’de bir ilke imza atarak, 2018 y─▒l─▒n─▒n ba┼člar─▒nda Avrupa Tarihi Termal Kentler Birli─či’nin üyesi olarak, Türkiye’den üye olan ilk belediye olmay─▒ ba┼čard─▒. Ekim Ay─▒’nda da ─░spanya’da gerçekle┼čen genel kuruluna kat─▒lan Pamukkale Belediye Ba┼čkan─▒ Hüseyin Gürlesin, 15 ülkeden 39 Destinasyonun üye oldu─ču Avrupa Tarihi Termal Kentler Birli─či’ne Karahay─▒t ve Pamukkale’yi anlatt─▒. Yine Ba┼čkan Gürlesin’in turizm ataklar─▒ndan biri olan, içinde hem sporu, hem kültürü, hem de turizmi bar─▒nd─▒ran Uluslararas─▒ Pamukkale Spor Oyunlar─▒’n─▒n ikincisi düzenlendi. Mini bir olimpiyat niteli─činde gerçekle┼čen Spor Oyunlar─▒’nda, 6 bran┼čta ödüllü etkinlikler yap─▒ld─▒. Pamukkale ve Karahay─▒t’─▒n tan─▒t─▒m─▒ için, Denizli’de bir ilke daha imza atan Pamukkale Belediyesi, “Pamukkale Belediyesi 1.Vosvos Festivali”ni organize etti. “Pamukkale Belediyesi 1.Vosvos Festivali” heyecan─▒, 29 Ekim Cumhuriyet Bayram─▒ co┼čkusuyla birle┼čerek, ilçe tan─▒t─▒m─▒na önemli bir katk─▒ yapt─▒. Pamukkale Belediyesi, son olarak termal sa─čl─▒k ile ilgili konaklama süresini art─▒rmaya destek verecek olan Karahay─▒t Mahallesi’nde 510 bin metrekarelik alanda do─čayla iç içe, içerisinde 500 metrelik Bisiklet Yolu, 500 metrelik Sa─čl─▒k Yolu, 30 metrekare Bisiklet ─░stasyonu, 12 metrekare Güvenlik Kulübesi, 30 metrekare Mescit, 36 metrekare Hat─▒ra Tepesi, 500 metre Araç Yolu, 337 metrekare Çocuk Oyun Alan─▒,  6 adet içme suyu ve 1 adet termal su çe┼čmesi, Yürüyü┼č Yollar─▒, Piknik Alanlar─▒, Fitness Alanlar─▒, Oturma Banklar─▒, WC, Büfe bulunan tüm bölgeye, ilçeye ve nihayetinde il geneline de─čer katacak Karahay─▒t Kent Orman─▒ tamamland─▒. 

KOCAÇUKUR PAMUKKALE’YE GEÇT─░

2017 y─▒l─▒n─▒n Aral─▒k Ay─▒’nda Denizli Halk─▒’na müjde vererek Kocaçukur’un Pamukkale Belediyesi’nin himayesine geçti─čini ve Kocaçukur’un Pamukkale Belediyesi ile hayat bulaca─č─▒n─▒ söyleyen Pamukkale Belediye Ba┼čkan─▒ Hüseyin Gürlesin, sözünü tuttu ve y─▒llard─▒r halktan kopuk olan Kocaçukur’u halkla bulu┼čturdu. Yaz süresince, Denizli Halk─▒ ve Pamukkale travertenlerine gelen turistler e┼čsiz güzelli─či, tertemiz hali ile Denizli’ye yak─▒┼č─▒r bir mekanda dinlenme, sohbet etme f─▒rsat─▒ buldular ve hafta sonlar─▒ ak┼čamlar─▒ canl─▒ müzik keyfini ya┼čayarak,  yaz─▒n s─▒cak günlerinin tad─▒n─▒ yenilenen yüzme havuzunda ç─▒kard─▒lar. Belediye Ba┼čkan─▒ Hüseyin Gürlesin, Pamukkale’nin güzelli─čine dikkat çekmek ad─▒na, Balon’da ilk nikâh─▒ k─▒yd─▒. Y─▒l─▒n son çeyre─činde hayata geçen turizm ve e─čitim alan─▒nda yap─▒lan önemli projelerden biri de, “Ö─črenciler kentini tan─▒yor, tarih ve do─čayla bulu┼čuyor” projesi oldu. Devam eden proje kapsam─▒nda, Pamukkale ─░lçe s─▒n─▒rlar─▒ içerisinde bulunan 38 ortaokul da bulunan yakla┼č─▒k 4 bin ortaokul birinci s─▒n─▒f ö─črencisi ya┼čad─▒klar─▒ ┼čehrin tarihini yerinde ö─čreniyor. 

SOSYAL BELED─░YEC─░L─░─×─░N ÖNCÜSÜ PAMUKKALE BELED─░YES─░ ─░D─░

Do─čumdan ölüme kadar belediyecilik hizmetleri kapsam─▒nda vatanda┼č─▒n yan─▒nda olmaya devam eden Pamukkale Belediyesi, e─čitim yard─▒m─▒ndan, berber hizmetine, nikah ve bebek seti hediyelerinden, cami temizli─čine, engelli malzemesi yard─▒m─▒ndan, taziye ziyaretlerine kadar her konuda Pamukkale Halk─▒’n─▒n yan─▒nda yer almaya 2018 y─▒l─▒nda da devam etti. Pamukkale Belediyesi’nin sosyal belediyecilikte öncü oldu─čunu ispatlayan projelerin en önemlisi ve Pamukkale Belediyesi’ne Akdeniz Belediyeler Birli─či’nin 4. Proje yar─▒┼čmas─▒nda Sosyo ve Kültürel Belediyecilik Uygulamalar─▒ Kategorisinde ikincilik ödülünü kazand─▒ran Sosyal Market ile 2018 y─▒l─▒nda 4 bin aileye ula┼č─▒ld─▒.  Pamukkale Belediyesi’nce, 2018 y─▒l─▒nda 2 bin 718 evlenen yeni çifte nikâh seti; yeni do─čum yapan 3 bin 475 aileye bebek seti hediye edildi. Pamukkale ─░lçesi’nde 2018 y─▒l─▒nda vefat eden vatanda┼člardan bin 128 ailenin evine taziye ziyareti gerçekle┼čtirildi. Pamukkale Belediyesi’nin ya┼čl─▒ ve engelliler için 2016 y─▒l─▒nda ba┼člatt─▒─č─▒ “Evde Berber Hizmeti”nden faydalanan ki┼či say─▒s─▒ 2018 y─▒l─▒nda 3 bin 500’ü geçti. 2015 y─▒l─▒nda ba┼člat─▒lan ‘Evde Temizlik Hizmeti’ ile 360’dan fazla ya┼čl─▒, engelli ve bak─▒ma muhtaç ailenin evi ba┼čtan sona temizlendi, temizlenmeye devam ediyor. Temizlik hizmetleri kapsam─▒nda ilçede bulunan 163 camiler ile camilerde hizmet veren Kuran Kurslar─▒ da dahil olmak üzere detayl─▒ bir ┼čekilde düzenli olarak temizlenmeye devam edildi. Tüm bu hizmetlerle birlikte, Pamukkale Belediyesi’ne ba┼čvuru yapan ihtiyaç sahibi vatanda┼člar detayl─▒ bir incelemeden geçirilerek, gerekli sosyal yard─▒m deste─či verilmeye devam edildi. Pamukkale Belediyesi’nin en önemli sosyal desteklerinden biri de lise ve ortaokul ö─črencilerine yapt─▒─č─▒ e─čitim yard─▒m─▒ oldu. 2017 y─▒l─▒nda 2250 olan say─▒y─▒ 2018 y─▒l─▒nda 2500’e ç─▒kar─▒p, 2018-2019 e─čitim ö─čretim y─▒l─▒nda 1250 lise ö─črencisine 8 ay boyunca 90 TL, yine 1250 ortaokul ö─črencisine 8 ay boyunca ayl─▒k 70 TL e─čitim deste─či yap─▒yor. 

PAMUKKALE BELED─░YES─░’N─░N 2018 PROJELER─░ ARALIKSIZ SÜRDÜ

Pamukkale Belediye Ba┼čkan─▒ Hüseyin Gürlesin, ilçede bulunan 128 okulun tamam─▒na katk─▒ sunarak, ö─črencilere e─čitim yard─▒m─▒ vererek, okullara hal─▒ sahalar, spor kompleksleri ve konferans salonlar─▒ yaparak ve fark─▒ndal─▒k seminerleri, e─čitimleri düzenleyerek e─čitime ciddi destekler sa─člad─▒. “Spor ve sporcunun yan─▒nday─▒z” slogan─▒yla gençlerin spor yapmas─▒na imkan sa─člayacak onlarca tesisi yapan Pamukkale Belediyesi, bugüne kadar yap─▒m─▒n─▒ tamamlad─▒─č─▒ 19 hal─▒ saha ve 5 spor kompleksine bir yenisini daha ekledi. Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bahçesinde bin 600 m2’lik alana hal─▒ saha, basketbol ve voleybol sahas─▒ ile tenis kortundan olu┼čan kompleksi ile Anafartalar Mesleki ve Teknik Lisesi’nin bahçesine hal─▒ saha ve tesisi ile birlikte bahçe içerisinde çevre düzenlemesini de gerçekle┼čtirdi. Spor alan─▒nda ba┼čar─▒ ö─črencilere destekler devam ederken, okullara spor malzemesi desteklerine de devam edildi.

YILDA 2 KEZ FUTBOL TURNUVASI YAPILDI

Pamukkale Belediyesi’nin mahalleler aras─▒ kayna┼čmay─▒, ilçeye yap─▒lan hal─▒ sahalar─▒n aktif kullan─▒m─▒n─▒n art─▒r─▒lmas─▒ yönünde ba┼člatt─▒─č─▒ ve geleneksel hale gelen Futbol ┼×öleni heyecan─▒ sürdü. Y─▒lda 2 kez ilkbahar ve sonbaharda yap─▒lan turnuva hem mahalleler aras─▒nda kayna┼čmay─▒ hem de gençlerin spor yapmas─▒na imkan sa─člarken, dereceye giren tak─▒mlara da ödüller veriliyor.  Pamukkale Belediyesi, daha çok ┼čiddet ma─čduru olan ve korunmaya muhtaç kad─▒n ve çocuklar─▒n bar─▒nd─▒─č─▒ konuk evlerine deste─čini 2018’de de sürdürdü. Pamukkale ilçe s─▒n─▒rlar─▒ içinde yer alan 5 Kad─▒n ve Çocuk Konukevi ile ilgili deste─čin 2019 y─▒l─▒nda sürece─čine dair protokol, Pamukkale Belediyesi ile Çal─▒┼čma ve Sosyal Hizmetler ─░l Müdürlü─čü aras─▒nda Valilik Makam─▒’nda imzaland─▒. Pamukkale Belediyesi taraf─▒ndan 2017 y─▒l─▒n─▒n Kas─▒m ay─▒nda kurulan Pamukkale Kent Konseyi 2018’de büyümeye devam etti. 2018’de, Pamukkale Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi ile Engelliler Meclisi olu┼čturuldu. Kent Konseyi, Türkiye Kent Konseyleri Birli─či üyesi oldu. Tapu Müdürlü─čü’nde olu┼čturulan Vezne, ilçe halk─▒n─▒n ödemelerini kolayl─▒kla yapabilmeleri aç─▒s─▒ndan alternatif bir seçenek oldu. Yüzölçümü geni┼č bir alanda hizmet veren Pamukkale Belediyesi, gezici vezne ve çöp taksi hizmetleriyle de yine vatanda┼člara kolayl─▒k sa─člamaya devam etti. 

K─░TAP KAFE BÜYÜK ─░LG─░ GÖRÜYOR

Gençlerin kitap okuma al─▒┼čkanl─▒─č─▒n─▒ art─▒rmak ad─▒na K─▒n─▒kl─▒ Mahallesi’ne yap─▒lan Konu┼čan Banklar─▒ ile yine Denizli’de bir ilk olan Pamuk Kafe Üniversite & Kitap Kafe gençlerin en u─črak mekan─▒ haline geldi. Ba┼čkan Gürlesin, halk günleriyle, esnaf ziyaretleriyle, mahalle toplant─▒lar─▒yla halkla daima yan yana olmaya 2018’de de devam etti. Gürlesin, ücretsiz ─░ngilizce Konu┼čma Kurslar─▒yla, her mahallede düzenlenen çocuk ┼čenlikleriyle, okul önlerine 3 boyutlu yaya geçitleriyle yine en güzel projelerle halk─▒n kar┼č─▒s─▒na ç─▒kmaya devam etti. Engellilere yönelik düzenlenen el sanatlar─▒ kurslar─▒ düzenlenerek, yaz boyunca Kocaçukur’da ve engelliler gününde Forum Çaml─▒k AVM’de stantta sat─▒┼č yapmalar─▒ sa─članarak, ev ekonomilerine katk─▒ yap─▒ld─▒. Engellilere yönelik projelerinden olan i┼čaret dili kurslar─▒ devam etti. Pamukkale Belediyespor Kulübü Tekerlekli Sandalye Basketbol Tak─▒m─▒, 2017-2018 sezonunda ba┼čar─▒ grafi─čini yükselterek, orta s─▒ralarda tamamlad─▒. 2018 y─▒l─▒nda da STK’larla i┼čbirli─čine önem verilerek, birçok önemli çal─▒┼čma gerçekle┼čtirildi. 

BA┼×KAN GÜRLES─░N, “HEDEF─░M─░Z, PAMUKKALE”

Pamukkale Belediye Ba┼čkan─▒ Hüseyin Gürlesin, göreve geldikleri günden bu yana oldu─ču gibi 2018 y─▒l─▒nda halk─▒n memnuniyetini ve gelece─čine ─▒┼č─▒k tutacak projelere önem verdiklerini belirterek, “─░lk günden itibaren tek hedefimiz daha da güzel bir Pamukkale idi. ─░lçemize hizmette her yeni günde bir önceki günden daha kaliteli hizmet etmeye çal─▒┼čt─▒k. Bu hedefimiz do─črultusunda, 2018 y─▒l─▒nda ilçemiz çok önemli projeleri hayata geçirdik. Tüm vatanda┼člar─▒m─▒z─▒n gönüllerine dokunduk. Geçici i┼člere de─čil, kal─▒c─▒ i┼člere imza att─▒k. Devletimizden ve halk─▒m─▒zdan ald─▒─č─▒m─▒z güçle ba┼čaraca─č─▒m─▒za inand─▒k ve bu inançla görevimizi lay─▒k─▒yla yerine getirmek ad─▒na görevimizi sürdürmeye devam edece─čiz” dedi.


KURUMSAL H─░ZMET REHBER─░ FAAL─░YET B─░LG─░LER─░ L─░NKLER