anasayfafacebooktwitter
destekhatti
BAŞKAN GÜRLESİN'DEN KADINLAR GÜNÜ MESAJI 07.03.2019

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Gürlesin, Dünya Kadınlar Günü’nde kadının her alanda olmasıyla birlikte toplumsal gelişmenin sağlanacağına dikkat çekerek, “8 Mart kadınlarımızın toplumsal hayatımızda ki değerinin daha artması adına farkındalık oluşturma günüdür” dedi. 

Her yıl kutlanan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Hepimizin ilk öğretmeni kadınlardır, annelerimizdir” dedi. “Bizim kültürümüzde kadına verilen değer her zaman büyük olmuştur. Kadınlar, toplumumuzda belirleyici rol üstlenmişlerdir” diyen Başkan Gürlesin, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü, kadınlarımızı hatırladığımız sadece bir gün değildir aslında. 8 Mart kadınlarımızın toplumsal hayatımızda ki değerinin daha artması adına farkındalık oluşturma günüdür. Pamukkale Belediyesi olarak bizler her zaman kadınlarımızı destekleyici projelere ağırlık verdik. Biliyoruz ki, kadınlarımızı desteklemek, aile başta olmak üzere,  toplumun, milletin desteklenmesi demektir. Bizler de her zaman bu bilinçle hareket ederek, kadınlarımızın her zaman yanında olduk” diye konuştu. Gürlesin, Kadınların evde sadece çocuk büyüten, yemek yapan bir birey olmadığını, kadınların iş dünyasında, kamuda, siyasette yer almasının daha da artmasıyla birlikte toplumun ve bununla birlikte bir milletin güçlenmiş olacağının altını çizdi. 

“KADINLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN” 

Kadınlara yönelik her türlü ayrımcılığın, istismarın ve şiddetin karşısında olduğunu söyleyen Başkan Gürlesin, “Artık hükümetimizin de kadınlarımıza yönelik birçok önemli projesiyle birlikte kadınlarımız her alanda kendini daha da göstermeye başladı. Bu ülkemizin daha da gelişmesine önemli katkılar sunması açısından çok önemlidir. Hem birey olarak hem de yerel yönetici olarak kadın sorunlarımızın her zaman takipçisi olduk. Kadına karşı şiddete her zaman hayır dedik. Hem özel de hem de kamu da toplumsal gelişmenin sağlanması noktasında cinsiyet eşitliğine önem verdik. Bu bilinçle, başta vatanını korumak adına canını feda eden şehitlerimizin fedakâr, cefakâr anneleri, eşleri olmak üzere tüm kadınlarımızın Dünya Kadınlar Günü’nü kutlarım” dedi.

KURUMSAL HİZMET REHBERİ FAALİYET BİLGİLERİ LİNKLER