anasayfafacebooktwitter
destekhatti
Akköy Mahallesi'nde Hizmet Atağı Sürüyor.. 26.09.2014

 Pamukkale Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü kontrolünde mahallede çalışmalarını sürdüren ekipler, Akköy’de asfaltlama hamlesi başlattı.
  İş makineleri ve 8 kişilik ekiple mahalleyi bir güzel elden geçiren ekipler, vatandaşları toz ve çamurda yürümekten kurtararak tüm yolları asfaltlandı. Akköy girişinde başlanılan çalışmalar, birkaç gündür devam ediyor. Mahalle sakinleri ise asfaltlama çalışmalarından son derece memnun. Kadınlar, en çok da çocukların yağmur ve çamurda okula gitmekten kurtulduklarına sevindi.
Fen İşleri Müdürü Zehni Ertuğrul, çalışmaları yerinde incelemek üzere Akköy’e gitti. Müdür Ertuğrul, burada devam eden çalışmaları baştan sonra kontrol ederek ekiplere yön verdi. Asfaltlama öncesinde 18. madde uygulaması sonrası belirlenen yollar işaretlendi. Ardından, küçük taşların yapışabilmesi için sıcak asfalt döküldü. Sonrasında ise taş serilerek yol asfaltlandı. Trafiğe açılmadan önce ise silindirle taşlar sıkıştırıldı. Bu arada çalışmaların tamamlandığı yollar ulaşıma açıldı.

   -BAŞKAN GÜRLESİN SÖZ VERDİ VE YAPTI
   Akköy Atatürk Mahallesi Muhtarı Mustafa Sevil (50), Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin’in daha önce Eylül ayında yolların asfaltlanacağı sözünü verdiğini hatırlatarak, ‘Başkanımız Gürlesin söz verdi ve sözünü tutarak yolarımızı asfaltladı. Ne söylemişse yaptığını gördüm. Akköy’ümüzün en büyük sorunu yoldu. Pamukkale Belediyemizin çalışmaları sonucu yıllarca yapılmayan yollar asfaltlandı. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum’ dedi.

   -İLK KEZ ASFATLANDI-
   Mahalle sakinlerinden Nuh Yiğit (57) de, ilçede imarda yolların daha önce belirlendiğini ancak bir türlü açılmadığını kaydederek, ‘Yıllarca bu sorunu yaşadık. Şimdi çok şükür Pamukkale Belediye Başkanımız Hüseyin Gürlesin sayesinde yollar açıldı ve asfalt yüzü gördük. Allah razı olsun. Hizmetlerinin devamını diliyorum’ dedi.

   -AKKÖY İLÇE OLDUĞUNDA BİLE BÖYLE HİZMET GÖRMEDİK-
   Ümmü Ergül (31) ise hizmetlerden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, ‘Akköy ilçe olduğu dönemde bile böyle bir hizmet görmedi. En çok da çocuklarımız için seviniyoruz. Tozlu topraklı, çamurlu yollardan okula gidiyorlardı. Artık böyle bir derdimiz kalmadı. Bu hizmeti bize sunanlara teşekkür ediyorum’ dedi.
   Yasemin Ergül (29) de ilk kez yolların asfaltlandığını belirterek, ‘Hayatımda ilk kez Akköy mahallesindeki ara sokakların asfaltlandığını gördüm. Önceden yol olduğu belli olmayan patika gibi toprak yollar, şimdi asfalt oldu’ dedi.


KURUMSAL HİZMET REHBERİ FAALİYET BİLGİLERİ LİNKLER