PAMUKKALE BELEDİYESPOR MİLLİ TAKIM KAPTANINI TRANSFER ETTİ

04-02-2019
attachment

Pamukkale Belediyesi’nin 2015 yılında kurduğu Pamukkale Spor Kulübü’nün ilk branşı olan Pamukkale Belediyespor Tekerlekli Sandalye Basketbol takımı, 2018-2019 sezonunda da Tekerlekli Sandalye Basketbol Mehmet Gülmez Deplasmanlı Bölgesel A Ligi’nde Denizli’yi temsil etmeye devam ediyor. Ligin ilk devresini 11 puanla ikinci sırada tamamlayan mavi-beyazlı takım kadrosunu da güçlendirdi.

 MİLLİ TAKIMDA KAPTANLIK YAPIYOR

 Pamukkale Belediyespor, son olarak Genç Efeler Belediyespor’da forma giyen 32 yaşındaki Mine Ercan’ı kadrosuna kattı. İzmir doğumlu olan basketbola İzmir RSK’da 2006 yılında başlayan Ercan, 9 yıl bu takımın formasını giydikten sonra 3.5 sezon da Aydın temsilcisi Genç Efelerspor’da görev yaptı. Forvet mevkiinde oynayan Mine Ercan, 7 yaşında geçirdiği menenjit hastalığı nedeniyle sol dizinin altını kaybetti. 4 puanlı bir sporcu olan Mine Ercan, kendisini Pamukkale Belediyespor’a bağlayan sözleşmeyi imzaladı. 2007 yılından beri milli takımlarda forma giyen Mine Ercan, A Milli Bayan Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı’nın da kaptanlığını yapıyor. Pamukkale Belediyesi’nin engelli sporculara verdiği önemi yıllardır takip ettiğini söyleyen Mine Ercan, “Başkanımız Hüseyin Gürlesin’in belediye kurulduktan sonra tekerlekli sandalye basketbol takımını kurması çok önemli bir adım. Bunun devamlı olması daha da önemli benim için. Buraya takımı bir üst lige yükseltmek için geldim. Takım arkadaşlarımla birlikte bu hedefe ulaşacağımıza inanıyorum. Başkanımız Hüseyin Gürlesin’e de engellilere verdiği destek için teşekkür ediyorum” dedi.

  ENGELLERİ KALDIRDIK

 Pamukkale Belediyesi’nin kurucu başkanı Hüseyin Gürlesin, yeni kurulan bir belediye olarak 2015 yılında Pamukkale Belediye Spor Kulübü’nü kurduklarını belirterek, “Daha 1 yıllık belediye iken kurduğumuz kulübün ilk branşını tekerlekli sandalye basketbol takımı olarak belirlemiştik. Bu takımımız 4 sezondur Tekerlekli Sandalye Basketbol Mehmet Gülmez Deplasmanlı Bölgesel A Ligi’nde

Mücadelesine devam ediyor. Bu takım engellilere ve spora verdiğimiz önemin en büyük göstergesidir. Bu takım sayesinde bir çok engelli gencin hayatına dokunduk. Bu sezonun ilk devresinde gösterdiği performansla takımımız bir üst lige çıkma konusunda iddiasını gösterdi. Ligin ikinci devresinde de takımımızın belirlenen hedefe ulaşacağına inanıyorum” dedi.  Pamukkale Belediyespor Tekerlekli Sandalye Basketbol takımı ligin ikinci devresinin hazırlıklarına devam ediyor. Mavi-beyazlı takım ikinci devrenin ilk maçını 10 Şubat’ta deplasmanda Yeşilgönen Belediyespor ile oynarken, 17 Şubat’ta İstanbul ESK’yı konuk edecek. 24 Şubat’ta Aydın Genç Efeler’e konuk olacak mavi-beyazlı takım, 10 Mart’ta İzmir RSK’ya konuk olacak. 17 Mart’ta  1453 ESK’yı ağırlayacak olan Pamukkale Belediyespor, 2018-2019 sezonunun son maçında ise 24 Mart’ta İzmir Karşıyaka’ya konuk olacak.


Haber Görselleri