Etik Komisyon Raporu

T.C.

PAMUKKALE BELEDİYESİ

2023 YILI ETİK KOMİSYONU YILLIK FAALİYET RAPORU

Pamukkale Belediyesi Etik Komisyonu Belediyemiz Belediye Başkan Yardımcısı Türkay GÖZLÜKAYA Başkanlığında Etik Komisyon üyesi Yazı İşleri Müdürü Nevruz GÜNDÜZ ve İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Gökhan CÖNCÜOĞLU'nun katılımıyla 11 Ocak2024 tarihinde saat 11.00'da toplanmıştır.2023 yılı içinde yapılan çalışmalar ile ilgili olarak Etik Komisyonu Yıllık Faaliyet Raporu düzenlenmesine karar verilmiştir.

1- www.etik.gov.tr internet adresinden bilgi alınarak hafta ile ilgili duyurular ve etkinliklerin takibi sağlandı.

2- Etik Kurallarına göre çalışılması ve yönetimin bu doğrultuda bilinçlendirilmesi açısından "Etik İlkeler ve Etik" haftasının anlam ve önemini belirten görsel afişlerle tüm personellerimizin bilgilendirilmesi amaçlanmıştır.

3- Kamu Görevlileri Etik Davranış İlkeleri ile Başvuru Usul ve Esasları Hakkındaki Yönetmelik yürürlüğe girdiği tarihten sonra Kamu Görevlileri Etik Sözleşmesi tüm personele imzalatılarak özlük dosyalarına konulmuştur. Göreve yeni başlayan personellere de görevlerine başladıkları tarihten itibaren imza|atılarak özlük dosyalarına konulmaya devam edilmektedir.

4- Etik günü ve haftası ile ilgili tüm personellerimize Birim Müdürleri tarafından "Kamu Görevlileri ve EtiK' konulu bilgilendirme eğitimi verilmesi sağlandı.

5-  Etik günü ve haftası ile ilgili kurumumuzda yapılan etkinlikler ve görsel temaların Belediyemiz web sitesinde yayınlanmasının devamlılığı sağlandı.

 

Nevruz GÜNDÜZ

Etik Kurulu Komisyon Üyesi

Yazı İşleri Müdürü

Gökhan GÖNCÜOĞLU

Etik Kurulu Komisyon Üyesi

Yazı İşleri Müdürü

 

Türkay GÖZLÜKAYA

Etik Kurulu Komisyon Başkanı

Belediye Başkan Yardımcısı