BAŞKAN GÜRLESİN'DEN VEDA ZİYARETLERİ

12-03-2019
attachment

BAŞKAN GÜRLESİN'DEN VEDA ZİYARETLERİ

Pamukkale Belediyesi kurucu başkanı Hüseyin Gürlesin, kent protokolüne veda ziyaretlerine başladı. Birlikte mesai yapılan kamu kuruluşlarının başındaki kişileri makamlarında ziyaret eden Başkan Gürlesin, “5 yıl boyunca Pamukkale’mize hizmet etmek için el ele verip, iş birliği içinde vatandaşlarımıza en iyi hizmeti götürme bilinciyle hareket ettik” dedi. 

Denizli’nin büyükşehir olmasıyla kurulan Pamukkale Belediyesi’nin kurucu Başkanı Hüseyin Gürlesin, 5 yıl boyunca birlikte görev yaptığı kent protokolüne veda ziyaretlerine başladı. Başkan Gürlesin, bu kapsamda İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, İl Jandarma Komutanı Albay Metin Düz ve 11’inci Komando Tugay ve Garnizon Komutan Vekili P. Albay Bilal Öztürk’ü makamında ziyaret ederek, kendilerine hizmetlerinden dolayı teşekkür etti. 

GÜRLESİN, “TÜM İLÇE MOBESELERLE DONATILDI” 

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin’in göreve gelir gelmez yaptığı en önemli yatırımlardan biri de tüm ilçenin güvenlik kameraları ile donatılması oldu. Başkan Gürlesin, Pamukkale Belediyesi olarak projenin hayata geçtiği 2015 yıllarında maliyeti 4 milyon lira olan bir yatırımla 68 mahallede 593 adet MOBESE kamerası projesi ile ilçenin güvenliğinin sağlanmasına büyük destek verdi. “Pamukkale için tüm kamu kurumlarıyla olduğu gibi güvenlik güçleriyle de her zaman el ele, omuz omuza çalıştık” diyen Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Halkımızın can ve mal güvenliğini sağlamak adına Pamukkale Belediyesi olarak ilçe sınırlarımızda her türlü tedbir için destek verdik. Pamukkale İlçemizde güvenli ve huzurlu bir ortam sağlamak görevimizdi. Bu anlamda önemli bir projeyi hayata geçirdik. Yeni kurulan bir belediye olmamıza rağmen göreve gelir gelmez yaptığımız en önemli projelerimizden biri oldu. 2015 yılında başladığımız projemizi kısa sürede tamamlayarak, 68 mahallemizin tamamını MOBESE kameralarıyla donattık. Sıfırdan kurulan bir belediye olarak, Türkiye’de bir ilke imza atmış olduk. Aynı zamanda ilçemiz daha güvenli hale geldi. Öyle ki ilçemizde kameralar takılmadan önce yılda ortalama 726 olan olay sayısı 448’e, 164 olan faili meçhul olay sayısı ise 47’ye düştü” dedi. 

BAŞKAN GÜRLESİN’E TEŞEKKÜR 

Başkan Gürlesin, ziyaretlerinde 15 Temmuz hain darbe gecesine de değinerek, “Bu vatanın bölünmez, parçalanamaz olduğunu Türk Milleti olarak 15 Temmuz 2016 hain darbe girişimi gecesinde ispatladık. Öncelikle Allah’ın izni, sonrasında Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde, yüreğinde devlet, vatan sevgisi olan askerlerimiz, polislerimiz ve Türk Milleti’yle hainleri bertaraf ettik. Bu noktada, gönlü vatan aşkıyla dolu askerlerimiz, polislerimiz bizim her zaman baş tacımız olmuştur” diye konuştu. İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, İl Jandarma Komutanı Albay Metin Düz ile 11’inci Komando Tugay ve Garnizon Komutan Vekili P.Albay Bilal Öztürk, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin’in ziyaretinden memnuniyet duyduklarını ifade ederek, Türkiye’ye örnek bir proje olan Emniyet Bölgesi ve Jandarma Bölgesi’ne Kent Güvenlik Yönetim Sistemi (MOBESE) kurulmasına verdiği desteklerden dolayı teşekkür ettiler. Başkan Gürlesin, ziyaret sonunda kendisine ev sahipliği yapan isimlere günün anısına Pamukkale’nin güzelliklerinin yansıtıldığı çini işlemeli tabak hediye etti.


Haber Görselleri