PAMUKKALE BELEDİYESİ’NDEN KRİKET ŞAMPİYONASINA DESTEK

image

28-11-2023

PAMUKKALE BELEDİYESİ’NDEN KRİKET ŞAMPİYONASINA DESTEK

Spora ve sporcuya verdiği değerle ön plana çıkan Pamukkale Belediyesi, son yılların popüler spor branşlarından olan kriket organizasyonuna da destek verdi. Cumhuriyetin 100. Yıl Büyük Kadın-Erkek T20 Açık Alan Kriket Türkiye Şampiyonası 21-26 Kasım 2023 tarihleri arasında Pamukkale’de gerçekleşti.

Pamukkale Belediyesi, spora verdiği önemle dikkati çekerken, Belediye Başkanı Avni Örki, yeni spor branşlarının da ilk destekçilerinden olmaya gayret ediyor. Gençlerin spora olan ilgisinin artması adına büyük gayret sarf eden Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, yeni spor branşlarının da destekçisi olmaya devam ediyor. Türkiye Gelişmekte Olan Spor Branşları Federasyonu faaliyet programında yer alan Kriket U-19 ve Büyükler Türkiye Şampiyonası, Denizli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü organizasyonunda Pamukkale Belediyesinin destekleriyle gerçekleşti. Akvadi, Kınıklı ve Gümüşler Futbol Sahalarında yapılan müsabakalara 14 ayrı ilden, 12 kadın 12 erkek olmak üzere toplam 24 takımdan 384 sporcu mücadele etti.

ŞAMPİYONLAR BELLİ OLDU

Geçtiğimiz yıl da olduğu gibi bu yıl da Pamukkale Belediyesi’nin destekleriyle gerçekleşen kriket şampiyonasında, çekişmeli karşılaşmalar sonunda; Büyük Kadınlar kategorisinde Afyon Spor Lisesi Spor Kulübü şampiyonluğa ulaşırken, Erkekler kategorisinde İstanbul İl Karması birinci oldu. U-19 Kadınlarda ise Gaziantep İl Karması birincilik kupasının sahibi olurken, Erkeklerde Sivas Gençlik ve Spor Kulübü şampiyon oldu.

Şampiyonda kategorilerinde dereceye giren takımlar şöyle;

Büyük Kadınlar

1- Afyon Spor lisesi SK

2- Ankara Keçiören Bağlum SK

3- Bolu İl Karması

3- Gebze GSK

Büyük Erkekler

1- İstanbul İl Karması

2-Afyon Spor Lisesi SK

3- Sivas GSK

3- Denizli GSK

U19 Kadınlar

1- Antep il karması

2-Afyon Spor Lisesi SK

3- Denizli GSK

3- Bolu İl Karması

U19 Erkekler

1- Sivas GSK

2- Antep İl Karması

3-Sivas İl Karması

3- Afyon Spor Lisesi SK

Haber Görselleri