PAMUKKALE BELEDİYESİNDEN SPORA DEV DESTEK

image

17-01-2024

PAMUKKALE BELEDİYESİNDEN SPORA DEV DESTEK

Spor konusunda önemli yatırımlar yapan Pamukkale Belediyesi, ilçeye kazandırdığı 32 spor tesisinin açılışını gerçekleştirdi. Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “Pamukkale’yi bir spor kenti yapmak için çıktığımız yolda önemli noktalara vardık. İlçemizin dört bir yanını spor tesisleri ile donattık” dedi.

 

Pamukkale Belediyesi, ilçeye kazandırdığı spor tesislerinin açılışını gerçekleştirdi. Kınıklı Mahallesi’nde bulunan Gülay Kaynak Sarıkaya Mesleki ve Teknik Lisesi’ne yapılan ragbi sahasında gerçekleşen “Pamukkale Belediyesi 32 Adet Spor Tesisinin Toplu Açılış Töreni”ne Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki ev sahipliği yaptı. Törene Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Pamukkale Kaymakamı Uğur Bulut, AK Parti Denizli İl Başkanı Yücel Güngör, MHP Denizli İl Başkanı Av. Mehmet Ali Yılmaz, Denizli Gençlik ve Spor Müdürü Ömer İlman, Denizli Milli Eğitim Müdürü Dr. Emre Çalışkan, okula adını veren Kaynak ailesi adına iş insanı Mustafa Kaynak, mahalle muhtarları, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı. Törende ilk konuşmayı yapan Gülay Kaynak Sarıkaya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Muhametdin Kırlı, “Okulumuzun bakımsız olan bu alanı Pamukkale Belediyesi tarafından öyle bir tesise dönüştü ki okulumuzdaki öğrencilerin sporu sevip kötü alışkanlıklar yerine sporu tercih etmesi için çok önemli. İnanıyoruz ki bu tesisler sayesinde gençlerimiz milli sporcular olarak ülkemize başarılar getireceklerdir. Hedefimiz Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Türk gençliği sağlıklı gelişip spor yaparsa ulusumuzun geleceği güvence altında olacaktır’ söylemi doğrultusunda dürüst, ahlaklı, başarılı nesiller yetiştirmek için çalışmaya devam edeceğiz. Bu tesisin yapımında emeği geçen başta Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki olmak üzere herkese çok teşekkür ederim” dedi.

 

BİR HAYAL DAHA GERÇEK OLDU

 

“Göreve geldiğimizde hayalini kurduğumuz bir konunun daha gerçeğe dönüşmesini sağlamak nasip oldu” diyen Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, ilçeye yapılan spor tesisi yatırımlarının toplam maliyetinin 191 milyon TL’yi bulduğunu ifade etti. Pamukkale Belediye Spor Kulübü’nün tekerlekli sandalye basketbol takımının lokomotif olduğunu belirten Başkan Örki, “Takımımızı 1. lig’e kadar çıkardık ve bugün gruplarında lider durumdalar. Aktif olunan branş sayımızı 14’e kadar çıkardık. Bugün milli sporcu sayımız 22, milli antrenör sayımız ise 6’ya ulaştı. Bu sayıyı daha da artırmak için ilçemize 32 adet spor tesisi kazandırdık. 23 halı saha ile birlikte ragbi ve futbol sahası olarak kullanılabilecek bu spor tesisi var. 2 adet tenis kortu, 2 adet basketbol sahası, 2 adet voleybol sahası ve 2 adet FIFA standartlarında zemine sahip 2 adet futbol sahası yaptık. Bu kıymetli yatırımlarımızın 8 tanesini okullarımızın içindeki alanlara inşa ettik. Bu yatırımların bugünkü güncel değeri toplam 191 milyon TL. Bu kadar büyük yatırımları gerçekleştirmemizi sağlayan, sporu ve sporcuyu sonuna kadar destekleyen Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür ederim. Bu işler öyle kolay olmuyor. Milletvekillerimiz, teşkilatımız arkamızda olmasa bunları hayal bile edemezdik. Bugün geldiğimiz noktada hayallerimizin gerçekleşmiş olduğunu görüyoruz. Spor tesislerimizde Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün dediği gibi zeki, çevik ve ahlaklı nesiller yetişecek. İnşallah daha da güzelleri yapılacak. Daha nice başarılara diyor. Tesislerimizin hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

 

BU TESİSLER ŞAMPİYONA SAYISINI ARTIRACAKTIR

 

MHP Denizli İl Başkanı Av. Mehmet Ali Yılmaz da “Pamukkale’mizi spor kenti yapma yolunda Pamukkale Belediye Başkanımız Avni Örki önemli projeleri hayata geçiriyor. 32 tesisin açılışını yapmak Avni Örki’nin, Pamukkale Belediye’mizin başarısını gösterir. Cumhur ittifakı olarak gerek Osman Başkanımızla, gerek Avni Başkanımızla çok kıymetli başarılara imza attık. Gelecek dönemde de var gücümüzle yeni başarılar için yola devam edeceğiz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yolunda, Cumhuriyet’imizin kazanımlarını korumaya, milliyetçilik duygusunu ifade etmeye devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle Pamukkale ilçemize bu tesisin hayırlı olmasını temenni ediyorum” diye konuştu. Denizli Gençlik ve Spor Müdürü Ömer İlman, spora yapılan yatırımların önemine değinerek, “Pamukkale Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı bu güzel hizmetler için çok teşekkür ederiz. Açılışı yapılan 32 tesis gençliğimize, geleceğimize atılmış önemli adımlardır. Üretimde ve sanayide marka olan şehrimizin sporda da marka şehri olması yolunda da hızla ilerlediğini görmek sevindirici. Geçtiğimiz yıllarda şehrimize 5-6 bin civarında sporcu geliyordu, 2023 yılında ise 68 ulusal ve uluslararası organizasyonlarla 22 binden fazla sporcu Denizli’mize geldi. Bu yapılan tesislerle hedefimizi 50 bin olarak belirledik. Bu tesisler için emeği geçen herkese çok teşekkür ediyor tesisimizi kullanacak olan sporcularımıza hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi. 

 

SPOR YAPMAK ÇOK DAHA KOLAY

 

“Denizli’de 825 okulda 200 binden fazla öğrencimizle, 16 bin öğretmenimizle eğitim öğretim faaliyetlerini başarılı bir şekilde sürdürüyoruz” diyen Denizli Milli Eğitim Müdürü Dr. Emre Çalışkan ise “Tabi ki eğitim salt akademik başarı değildir. Bunun yanında kültürel, sportif faaliyetler çok önemli. Bu faaliyetlerin artmasında lisanslı sporcuların yetişmesinde yerel yönetimlerin desteği bizler için çok önemli. Bir top bile bir pota bile bizim için, çocuklarımız için çok önemli. Bu eserlerden dolayı Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı’mıza, Pamukkale Belediye Başkanı’mıza okullara kazandırdıkları bu eserlerden dolayı çok teşekkür ediyorum” diye konuştu. Pamukkale Kaymakamı Uğur Bulut, sporda Pamukkale’nin önemli başarılara imza attığını görmekten dolayı mutlu olduklarını ifade ederek, “Burada yapılan tesis çok güzel olmuş. Bu tesislerin Pamukkale'de bu kadar fazla sayıda olması sayesinde vatandaşlarımızın spor yapması çok kolaylaşıyor. Pamukkale’mizin marka değeri de yükseliyor. Burada emeği geçen başta Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki olmak üzere herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

SPOR HAYATIN KENDİSİDİR

 

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Pamukkale’ye kazandırılan 32 tesisin çok önemli olduğunun altını çizerek, “Bu tesisler, on binlerce gencimizin spor yapmasına olanak sağlayacak. Gençlik demek şehrimizin, ülkemizin geleceği demek. Onlar için her türlü imkânı sağlamamız gerekiyor. Spor hayatın kendisidir. Sporda ahlak, ekip ruhu, başarı vardır. Bunlar ile gençlerimiz hayata, geleceğe hazırlıyoruz. Çocuklarımız sporla, kültürle, sanatla daha başarılı olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle bu güzel eserleri kazandıran Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki’ye çok teşekkür ediyorum. İnşallah Denizli’miz her alanda olduğu gibi sporda da daha ileri gidecektir. Hayırlı ve uğurlu olsun. İnşallah daha güzel hizmetler yapmayı Allah'ım bize nasip etsin” diye konuştu. Konuşmaların ardından protokol üyeleri Pamukkale Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan 32 spor tesisinin açılış kurdelesini kesti. Daha sonra paramotor gösterisi ile alana ragbi gösteri maçının topu sahaya ulaştırıldı. Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki ragbi takımları arasında yapılan gösteri maçının başlangıç vuruşunu yaptı. Öğrencilerin katılımı ile yapılan koşu yarışmasının startını da Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan verdi. Sahada kurulan alanlarda Taekwondo, Karate ve Güreş branşlarında gösteri müsabakaları yapıldı. Koşu yarışmasında birinci olan Bhaki Bankhlodot, Mert Pakmak ve Umut Kaan Sarı’ya ödülleri düzenlenen törenle verildi.

  

32 SPOR TESİSİ HİZMETE ALINDI

 

Düzenlenen törenle Pamukkale Belediyesi tarafından yapılan 32 spor tesisi hizmete alındı. Akköy ve Akvadi’de bulunan nizami futbol sahaları FİFA standartlarında zeminle döşenerek, soyunma odaları ve tribünleri ile resmi müsabaka oynanır hale getirildi. Pamukkale Belediyesi tarafından Gülay Kaynak Sarıkaya Mesleki Teknik Anadolu Lisesi’ne ragbi sahası, Denizli Lisesi’ne halı saha ve tenis kortu, Şehit Burhan Acar İmam Hatip Ortaokulu, Orhan Abalıoğlu Endüstri Meslek Lisesi, Hacı Emine-Yılmaz Urhan İmam Hatip Lisesi, Merkez Ortaokulu ve Atatürk Ortaokulu’na da halı sahalar inşa edildi. Ayrıca ihtiyaç olan Goncalı, Kocadere, Gözler, Güzelpınar, Gölemezli, Korucuk, Eldenizli, Bağbaşı, Zeytinköy, Karakurt, Pınarkent, Dokuzkavaklar, Asmalıevler, Kayıhan, Hürriyet, Tekkeköy mahallelerine halı sahalar yapıldı. Pamukkale mahallesine ise halı saha, tenis kortu, basketbol ve voleybol sahasından oluşan spor kompleksi inşa edilirken, Akköy’e voleybol sahası, Siteler Mahallesi’nde de basketbol sahası yapıldı. 32 adet spor tesisinin toplam maliyeti 191 milyon TL oldu.