anasayfafacebooktwitter
destekhatti
BAŞKAN GÜRLESİN HİÇ DURMADI   14.04.2017

Türkiye için karar zamanı olan 16 Nisan Anayasa değişikliği referandumu ile ilgili Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, son 1 ayda adeta nefes bile almadan halkla buluştu. Bu dönemde 68 mahalleyi defalarca giden Başkan Gürlesin, yüzlerce kahve toplantısının yanında onlarca da mitinge katıldı.  Başkan Gürlesin, “Türkiye’nin güçlenmesi için vatandaşlarımızın Pazar günü evet demesini istiyoruz” dedi.

 Türkiye’nin daha büyümesi için TBMM’de görüşülerek kabul edilen ve halka sunulmasına karar verilen sistem değişikliği için 16 Nisan’da anayasa değişikliği referandumu gerçekleşecek.  Denizli genelinde 2 bin 149 sandıkta 734 bin 996 seçmen oy kullanacak. Şehrin en büyük ilçesi olan Pamukkale, en çok seçmene de sahip ilçe olarak dikkat çekiyor. 16 Nisan sabahı 613 sandığın kurulacağı Pamukkale’de oy kullanacak seçmen sayısı 237 bin 629 olacak. Bu rakam Denizli’de oy kullanacak her 3 kişiden birinin Pamukkale’de olduğunu gösteriyor.

BAŞKAN GÜRLESİN HİÇ DURMADI

Referandum için düğmeye basılmasının üzerinden yaklaşık 1 aylık süre geçerken Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, adete hiç durmadan halka buluştu. Her fırsatta vatandaşlarla bir araya gelen ve neden evet demeleri gerektiğini madde madde anlatan Başkan Gürlesin, gece gündüz demeden çalışmalar yaptı. 68 mahallenin tamamına en az 2 kez giden, büyük mahallelere de defalarca ziyaret eden Başkan Gürlesin, 7’den 77’ye tüm Pamukkale halkına referandum konusunda bilgiler verdi. Başkan Gürlesin, bu süre içinde kahvehane toplantılar, esnaf ziyaretleri, Pazar yeri gezileri ve mahalle meydanlarında vatandaşlarla bir araya geldi. İlçe genelinde bulunan fabrikaları da tek tek dolaşan Başkan Gürlesin, burada çalışanlardan da ‘evet’ istedi. Bir çok mahallede mitingler de düzenleyen Başkan Gürlesin’i bu buluşmalarda Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ile Ak parti Denizli milletvekilleri ve parti yönetimi de yalnız bırakmadı. Sabah erken saatlerde başlanan çalışmalar gece yarılarına kadar devam ederken Başkan Gürlesin ve ekibi belediyedeki çalışmaları da aksatmadan devam ettirdi. Kalan zamanlarda da ise Başkan Gürlesin, 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı’ndaki Yeni Camii arkasındaki Pamukkale Seçim Bilgilendirme Merkezi’nde de halka bir araya gelerek, referandumla ile ilgili detayları ve merak edilenleri anlattı.

 “TÜRKİYE İÇİN ‘EVET” DENMELİ”

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, 16 Nisan’da vatandaşların Türkiye için ‘evet’ demeleri gerektiğini ifade ederek, “Anayasa değişikliği ile Türkiye’nin ayağındaki prangalar sökülecek. Türkiye büyümeye, gelişmeye daha hızlı bir şekilde devam edecek. O nedenle 18 maddenin yer aldığı bu değişikliğe vatandaşlarımızın onay vermesi için değişiklikleri kendilerine her fırsatta anlattık. Bazen iş yerlerini ziyaret ettik, bazen mitingler düzenledik bazen de kahvehanelerde bir araya geldik. Biz referandumda nelerin değişeceğini anlatmak için gece gündüz demeden çalıştık. 68 mahallemizin tamamına en az 2’şer kez gittik. Bazı mahallelerde ise defalarca bilgilendirme toplantıları düzenledik. Neredeyse ulaşmadığımız vatandaşımız kalmadı. 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı’ndaki Yeni Camii arkasındaki Pamukkale Seçim Bilgilendirme Merkezi’nde de halkımızla buluştuk. Bizim tek bir amacımız var o da Türkiye’nin daha iyi noktalara ulaşması. Halkın daha iyi şartlarda yaşaması. O’nun tüm Pamukkaleli vatandaşlarımızın 16 Nisan’da ‘evet’ demesini bekliyoruz. Türkiye, için, bayrak için, millet için, istikrar için, istikbal için ‘evet’ denmesini bekliyoruz. Ben ülke genelinde, Denizli’de ve ilçemizde ‘evet’in kazanacağına inanıyorum” dedi.


KURUMSAL HİZMET REHBERİ FAALİYET BİLGİLERİ LİNKLER