anasayfafacebooktwitter
destekhatti
METRUK BİNALARIN YIKIMI DEVAM EDİYOR 04.10.2017

Pamukkale Belediyesi, ilçe sınırları içerisinde kalan, emniyet ve sağlık açısından risk oluşturan metruk binaların yıkımına devam ediyor. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Mahallelerimizde, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini tehdit eden, metruk binaları yapılan incelemelerimiz ve yine gerekli izinlerin alımından sonra yıkım işlemlerini gerçekleştiriyoruz” dedi.

Pamukkale’de güvenlik açısından risk teşkil eden binalar bina sahiplerinin izni doğrultusunda Pamukkale Belediyesi Fen İşleri ekipleri tarafından yapılıyor. Geçtiğimiz gün Dokuzkavaklar Mahallesi 2037 sokakta bulunan binanın yıkımını gerçekleştirdi. Pamukkale Belediyesi sınırları içerisinde bulunan, mahalle sakinlerinin emniyeti ve sağlığı açısından risk oluşturan binaların yıkımını gerçekleştirmeye devam ettiklerini ifade eden Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Mahallelerimizde, terkedilmiş, yıkılmaya yüz tutmuş, yangın ve göçme tehlikesi arz eden binaları, olumsuz bir durumla karşılaşmadan önce yıkıyoruz. Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini tehdit eden, metruk binaları muhtarlarımız aracılığıyla tespit edip, ev sahiplerinden de gerekli izni aldıktan sonra ya da mahalle sakinlerimizin talebi üzerine incelemelerimiz ve yine gerekli izinlerin alımından sonra yıkım işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Vatandaşlarımızdan isteğimiz, mahallelerinde bu tür metruk bina var ise bizlere iletmeleridir. Bizlere bilgi verirlerse biz de belediye olarak, bir olumsuzluk yaşanmadan çözüm üretebiliriz” dedi.

 “BAĞIMLILARIN MESKENİ OLMUŞTU”

Dokuzkavaklar Mahallesi sakinlerinden Bircan Özdemir ve Yasin Teker, mahallerinde ki metruk binanın yıkımından memnun olduklarını belirterek, “Yıkılması çok güzel oldu. Kötü alışkanlıkları olan kişilerin meskeni haline gelmişti. Çocuklarımız sokakta oynamaktan çekiniyordu. Geceleri kaç defa polisi aradık. Ama polis gelmeden kişiler kaçıyor ve bunlardan bıkmıştık. Bu binanın yıkılması çok iyi oldu. Pamukkale Belediyemizin bu hizmetinden dolayı Başkanımız Hüseyin Gürlesin’e ve emeği geçen tüm çalışanlara çok teşekkür ediyoruz” dediler.

 


KURUMSAL HİZMET REHBERİ FAALİYET BİLGİLERİ LİNKLER