anasayfafacebooktwitter
destekhatti
PAMUKKALE BELEDİYESİ'NDEN BİSİKLET YOLU ATAĞI 10.02.2017

Pamukkale-Karahayıt-Akköy bölgesinde termal sağlık konusunda önemli çalışmalara imza atan Pamukkale Belediyesi, bu bölgeye bisiklet yolu yapıyor. Kısa sürede toplam 25 kilometrelik bisiklet yolunu tamamlamayı planlayan Pamukkale Belediyesi’nin başkanı Hüseyin Gürlesin, “Doğal güzellik ve termal sağlık için bölgeye gelen yerli yabancı turistler için çeşitli projelerimizi hayata geçiriyoruz” dedi.

Turizm konusunda bir çok özel proje hazırlığında olan Pamukkale Belediyesi, turizm bölgesinde bisiklet yolu atağına kalktı. Pamukkale-Karahayıt-Akköy’ü kapsayan bölgede Pamukkale Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından bisiklet yolu yapımına devam ediyor. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin ve Başkan Yardımcısı Adnan Kaya, bölgede yapılan çalışmaları yerinde inceledi. Pamukkale ile Karahayıt arasında bir bölümü yapılan bisiklet yolunu yerinde gören Başkan Gürlesin, ilgililerden bilgiler aldı.

“25 KİLOMETRELİK BİSİKLET YOLU YAPILACAK”

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, turizm bölgesi olan Pamukkale, Karahayıt ve Akköy’de önemli çalışmalara imza attıklarını söyledi. “Pamukkale’nin doğal güzelliği ile sağlık turizminin kalesi olan Karahayıt bizim bölgemizde yer alıyor” diyen Başkan Gürlesin, “Bu bölge daha önce hak ettiği hizmetleri almamıştı. Biz kurulduğumuz günden bu yana Pamukkale, Karahayıt ve Akköy’e büyük önem veriyoruz. Çünkü bu bölge hem doğa hem de sağlık turizminin merkezi konumunda. Buraya gelen yerli ve yabancı turistin bölgeyi bisikletle ya da yaya olarak gezebilmesi için yollar yapıyoruz. Bir bölümü yapılan bisiklet yolunun kalan diğer bölümleri de kısa zamanda tamamlanacak. Toplamda bölge ring yapılabilecek halde 25 kilometrelik bisiklet yolu ile çevrelenecek. Bu çalışmalar bölgeye daha fazla değer katacak. Hem yerli hem de yabancı turistlerin bölgede daha fazla zaman geçirmesini sağlayacak projelerimizi hayata geçirmeye devam edeceğiz” dedi. Pamukkale Belediyesi’nin bisiklet yolu projesinin maliyetinin yaklaşık 3.5 milyon lira olduğu öğrenildi.


KURUMSAL HİZMET REHBERİ FAALİYET BİLGİLERİ LİNKLER