anasayfafacebooktwitter
destekhatti
PAMUKKALE'DE 5. FUTBOL ŞÖLENİ BAŞLIYOR 20.04.2017

Pamukkale Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği “Pamukkale’de Futbol Şöleni”nin beşincisi İlkbahar 2017 adıyla başlıyor. 42 mahalleden 61 takımın yer alacağı turnuvanın kura çekimi yoğun katılımla gerçekleşti. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Mahalleler arasında kaynaşmayı sağlamak anacıyla başarıyla düzenlediğimiz turnuvamızın beşincisinin de yine centilmence geçmesini diliyorum” dedi.

 “Sporun ve sporcunun yayındayız” sloganıyla gençlere hizmet eden Pamukkale Belediyesi’nin geleneksel olarak düzenlediği halı saha futbol turnuvasında heyecan başlıyor. “Pamukkale’de 5. Futbol Şöleni İlkbahar 2017 Halı Saha Futbol Turnuvası”nın kura çekimi Pamuk Kafe’de gerçekleşti. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin’in de katıldığı kura çekiminde Pamukkale Belediye Başkan Yardımcıları Veli Demir ve Adnan Kaya ile meclis üyeleri Sibel Doğruöz, Süleyman Gedik ve İbrahim Çelebioğlu ile takım kaptanları ve mahalle muhtarları da hazır bulundu.

SPORUN VE SPORCULARIN YANINDAYIZ

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, kurulduğu ilk günden beri belediye olarak sporun ve sporcuların yanında olduklarını ifade ederek, “Biz bu turnuvayı yılda 2 kez düzenliyoruz. Bir ilkbaharda bir de sonbaharda. 2 yılda 4 kez düzenlediğimiz turnuvamızın beşincisine 42 mahalleden 61 takım katıldı. Biz gençlerin spor yapmasını sağlamak amacıyla halı sahalar yaptık. Bu sahaların kullanılmasının yanında mahalleler arasında kaynaşmayı sağlamak amacıyla düzenlediğimiz futbol şölenimiz büyük çekişmeye sahne oluyor. Biz burada olduğumuz sürece bu turnuva yapılacak. Bu spor şölenimize katılan tüm takımlara teşekkür ederken, başarılar diliyorum. Turnuvanın centilmence geçmesini diliyorum. Biz Pamukkale Belediyesi olarak turnuvanın profesyonelce geçmesini sağlamak için her türlü detayı düşünüyoruz. Turnuvanın ruhuna uygun mücadeleler izlemeyi umuyorum” dedi. Konuşmaların ardından mahalleleri temsil eden takımların temsilcileri eleme usulü oynanacak olan maçlardaki rakiplerini belirledi. Buna göre 21 Nisan Cuma akşamı oynanacak olan maçlarla başlayacak turnuvanın Mayıs ayı ortasına kadar tamamlanması planlanıyor.

 

KURA İLK GÜN


KURUMSAL HİZMET REHBERİ FAALİYET BİLGİLERİ LİNKLER