anasayfafacebooktwitter
destekhatti
PAMUKKALE BELEDİYESİ'NİN TÜRKİYE'YE ÖRNEK PROJESİNDE KABA İNŞAAT BİTTİ 11.05.2017

Pamukkale Belediyesi’nin en büyük projesi olan Dokuzkavaklar Sağlık Kompleksi’nde kaba inşaat tamamlandı. Türkiye’ye örnek olacak bir şekilde Pamukkale Belediyesi tarafından 18 milyon liraya yaptırılan kompleksin 2018 yılı başına kadar açılması planlanıyor. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Denizli’nin en büyük yatırımlarından biri olan sağlık kompleksine imza atmaktan dolayı gururluyuz” dedi.

 Pamukkale Belediyesi’nin en önemli vizyon projelerinden biri olan ve Türkiye’de örneği bulunmayan Dokuzkavaklar Sağlık Kompleksi’nin kaba inşaatının tamamı bitti. 7 kat olarak planlanan dev sağlık kompleksinin her adımını bizzat yakından takip eden Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, inşaatın planladıkları haliyle çok hızlı şekilde ilerlediğini belirtti. Başkan Gürlesin, “Dokuzkavaklar mahallemizde yaptırmakta olduğumuz sağlık kompleksimizin inşaatında hızlı bir ilerleme kaydettik. 10-15 Mayıs gibi kaba inşaatı bitirmeyi planlıyorduk ama Nisan Ayı sonunda kaba inşaatımızın tamamını bitirdik” dedi.

 HEDEF 2017 SONU HİZMETE AÇMAK

Kaba inşaatı biten Dokuzkavaklar Sağlık Kompleksi’ndeki her gelişmeyi bire bir takip eden Başkan Gürlesin, incelemelerin ardından sağlık kompleksinin iç ve dış dizaynının nasıl olması gerektiği hakkında çalışanlarla fikir alışverişinde bulunarak, kullanılacak malzemeler hakkında bilgiler aldı.  Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Dokuzkavaklar Sağlık Kompleksi’ni 2018’in ilk üç ayında hizmete almayı planladıklarını ancak mümkünse daha hızlı ilerleyerek 2017 yılı sonuna yetiştirme gayreti içinde olduklarını ifade etti. Başkan Gürlesin,  “Türkiye’de örneği bulunmayan vizyon projemizin bir an önce hizmete girmesi içinde elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Sadece bir günlük, iki günlük ya da tribünlere hitap işlerle değil kalıcı işlerle ve bir de insanımıza gerçekten faydalı olacak, insanımızın gerçekten ihtiyacı olan önceliği olan işlerle, böyle kalıcı eserler bıraktığımızdan dolayı da mutluyuz. Dokuzkavaklar Sağlık Kompleksi’miz bittiğinde herkesin hayır duasını alacağımızı düşünüyorum. Sağlık kompleksinde, günde 2 bin kişi, ayda 50 ila 60 bin kişi, yıla vurduğumuzda 600 ila 700 bin insanın sağlığına vesile olacak konuda hizmetin verilmesine sebep olduğumuz için Pamukkale Belediyesi olarak büyük bir onur kaynağımız olacak. Yeni kurulan bir belediye olarak göreve geldikten 30 ay sonra ilk hafriyatımız başladı. Şu anda gelinen noktaya baktığımızda da 3 yılı geride bıraktık yani 37. ayında tamamının kaba inşaatı bitmiş durumda. İnşallah 4. yılımız bitmeden sağlık kompleksimizi hizmete alacağız. Pamukkale Belediyesi’nin olarak, başta şahsım ve ekibimle beraber halkımızın geneline hitap eden büyük yatırımlarla halkımıza kalıcı eserler bırakmaktan dolayı mutluyuz” diye konuştu.  İnşaat alanında incelemelerde bulunan Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, ilgililerden detaylı bilgiler edinerek, gidişat hakkında brifing aldı.

 

KURUMSAL HİZMET REHBERİ FAALİYET BİLGİLERİ LİNKLER